skip to Main Content

Noclegi

Pole namiotowe

Tradycyjnie, śpimy we własnych namiotach. Na polu namiotowym znajdują się: prysznice z ciepłą wodą, umywalki, toalety, wrzątek z kuchni polowej oraz sklep spożywczy.

Przyczepy kempingowe

Jeśli chcesz przyjechać własną przyczepą kempingową, zarejestruj się do 10 czerwca 2018 i zaznacz odpowiednią opcję w formularzu. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Można będzie skorzystać z przyłącza prądu pod oświetlenie itp. (max. 200 W, musisz posiadać własny przedłużacz ogrodowy) ale nie do zasilania urządzeń grzewczych, kuchenek czy czajników elektrycznych. Na polu kempingowym udostępnimy namiot z możliwością podłączenia czajnika elektrycznego.

Składka za parking kampera wynosi 15 PLN/dobę.

Nie oferujemy przyczep kempingowych do wynajęcia.

Hotele

W najbliższej okolicy funkcjonują dwa obiekty:

 • Hotel-Karczma OLEŃKA, tel. 797 848 222, 501 602 900
 • Zajazd Piast, tel: 24 276 6334 (Mańkowo, gm. Zawidz)

Dworek

Miejsca noclegowe, toalety oraz prysznice w dworku przeznaczamy tylko dla Lamy Ole oraz osób bezpośrednio zaangażowanych w organizację kursu i gości.

Posiłki

Na terenie ośrodka działać będzie kuchnia serwująca 3 posiłki dziennie w opcji mięsnej i wegetariańskiej. Składka z tytułu udziału w kursie nie obejmuje wyżywienia. Można je zamówić za dodatkową składką wybierając taką opcję w formularzu rejestracyjnym lub na miejscu podczas kursu.

Dostępna będzie również kafeteria.

Jeśli planujesz korzystać z naszego wyżywienia, nie musisz przywozić żadnych naczyń czy sztućców. Jeśli planujesz gotować sam(a), musisz dysponować własnym sprzętem kuchennym. Na polu namiotowym dostępny będzie wrzątek z kuchni polowej.

Opieka nad dziećmi

Niepełnoletni (poniżej 18 roku życia) mogą wziąć udział w nadchodzącym kursie letnim tylko pod opieką swoich stale obecnych rodziców. Przypominamy, że dzieci bez opieki dorosłego nie mogą przebywać na terenie ośrodka. Rodzice lub opiekunowie sprawują pełną odpowiedzialność za niepełnoletniego i potwierdzają to na piśmie.

Uprzejmie prosimy rodziców o pamiętanie, że namiot wykładowy nie jest miejscem przeznaczonym do zabaw dzieci. W tym celu, w dniach 9–15 lipca na terenie ośrodka udostępnione będą:

 • oddzielne przestrzenie dla rodziców z dziećmi w wieku 0 – 4 lat,
 • przedszkole z opiekunkami dla dzieci w wieku 5 – 7 lat,
 • świetlica młodzieżowa dla dzieci w wieku 8 – 14 lat.

Więcej szczegółów i warunki pobytu dzieci ›

Bardzo prosimy wszystkie rodziny o rejestrację do 10 czerwca 2018. Dotyczy to również rodzin z małymi dziećmi – ułatwi nam to przygotowanie odpowiedniej infrastruktury. Bez wcześniejszej rejestracji nie gwarantujemy miejsca w przedszkolu.

Tłumaczenia

W przeciwieństwie to lat ubiegłych, wykłady oraz sesje medytacyjne z Lamą Ole prowadzone będą tylko w jęz. angielskim. Polskie tłumaczenie dostępne będzie jedynie przez radio FM.

Wykłady podróżujących nauczycieli prowadzone będą w jęz. polskim oraz angielskim.

Jeśli potrzebujesz polskiego tłumaczenia, musisz mieć własne radyjko FM ze słuchawkami.

Parking

Do dyspozycji będą miejsca na parkingu strzeżonym. Parking jest jedynym miejscem gdzie dozwolone jest pozostawienie pojazdów. Ze względu na bezpieczeństwo oraz ochronę przyrody jak zwykle obowiązuje zakaz wjazdu samochodów i motocykli na teren parku. Prosimy również nie pozostawiać pojazdów wzdłuż drogi lub jednym kołem na łące sąsiada.

Dzienna składka za parking

5 PLN – samochód osobowy
20 PLN – autobus

Transport z Drobina

Najbliższe miasto do którego można dojechać PKS-em to Drobin, ok. 4 km od Kuchar. Podczas kursu, od 9 do 15 lipca, pomiędzy przystankiem PKS w centrum Drobina a Kucharami będzie kursował nasz bus dowożący uczestników. Bus będzie kursował w godzinach 9:00 – 20:00. W godzinach 9:00 – 14:00 bus będzie wyjeżdżał z Kuchar o każdej pełnej godzinie. Aby dostać się do Kuchar, wystarczy czekać na przystanku PKS w centrum Drobina (Drobin Rynek).

Podczas wykładów Lamy Ole, 15:00 – 20:00 bus będzie jeździł na żądanie. Proszę dzwonić na nr ‭+48 883 950 108.

Składka z tytułu transportu w jedną stronę to 4 PLN

Grupa serwisowa

Podczas kursu, wszystko, począwszy od przygotowania jedzenia, do wystroju Gompy wydarza się dzięki wspólnej pracy grupy serwisowej oraz dziesiątkom pomocników z Job Center. Możesz pomóc w organizacji kursu na jeden z czterech sposobów:

1 – Job center

Jeśli dysponujesz nadmiarem, chcesz popracować godzinę lub dłużej i współtworzyc kurs, zapraszamy do Job Center znajdującego się w namiocie jadalni.

2 – Weekendy robocze

Zapraszamy do wspólnej pracy podczas czterech przedkursowych czerwcowych weekendów. Potrzebni są zarówno mężczyźni jak i kobiety. Prace rozpoczynamy w każdą sobotę, wspólną medytacją o 8:00 rano. Chcesz pomóc w tworzeniu kursu? Zadzwoń do Piotrka +48 600 464 626 i przyjedź w jeden poniższych weekendów a najlepiej już w piątek wieczorem:

2–3 czerwca
9–10 czerwca
16–17 czerwca
23–24 czerwca
30 czerwca–1 lipca

Zapewniamy darmowe wyżywienie wszystkim pracującym oraz składkę z tytułu pobytu na najniższym poziomie (Jogini z Żelaza 10 PLN/dzień, pozostali 20 PLN /dzień).

3 – Grupa serwisowa

Dotyczy osób, które chcą w pełnym wymiarze czasu pomóc w bezpośredniej organizacji kursu. Rejestracji do serwisu dokonują tylko szefowie poszczególnych teamów. Aby zgłosić się do grupy serwisowej, należy bezpośrednio skontaktować się osobiście z szefem jednego z teamów do 10 czerwca lub napisać email na adres kurs@kuchary.pl.

Wymagany jest pobyt w Kucharach od 2 dni przed i pozostanie 2 dni po kursie czyli od 7 do 17 lipca 2018 (koniecznie z własnym namiotem). Wasza obecność 2 dni przed i 2 dni po kursie jest kluczowa dla sprawnego przebiegu organizacji i sprzątania. Dlatego też warunkiem skorzystania ze zniżek jest obecność na pierwszym zebraniu serwisu w sobotę 7 lipca 2018 o godz. 8:00 i udział w pracach przynajmniej do wieczora 12 lipca. Możliwa jest zamiana tych dodatkowych 4 dni na udział w weekendach roboczych w czerwcu. O szczegółach porozmawiaj z szefem swojego teamu. Osobom pracującym w grupie serwisowej na w/w warunkach oferujemy:

 • obniżoną składkę za udział w kursie,
 • darmowe wyżywienie,
 • udział w tych wykładach i sesjach medytacyjnych, które nie będą kolidowały z pracą.

4 – Oferta specjalna

GRUPA S – 3 tygodnie

Szefowie grup: Gompa, Gastronomia, Przedszkole, Ochrona, Techniczni organizują specjalne grupy, które będą pracowały w Kucharach trzy tygodnie, od 1 do 22 lipca, na specjalnych warunkach pobytu (całkowita składka z tytułu udziału w kursie 400 PLN). Prosimy zgłaszać się do szefów wymienionych grup.

GOMPA (5 os.) – Flamenco, tel.  605 720 835
GASTRONOMIA (5 os.) – Zbyszek, tel. 601 297 234
PRZEDSZKOLE (5 os.) – Dorota, tel. 607 237 137
OCHRONA (2 os.) – Przemek, tel. 607 652 808
TECHNICZNI (5 os.) – Piotrek, tel. 600 464 626

GRUPA SS – 5 tygodni

Jeśli chcesz, oprócz pracy w grupie serwisowej, pomóc w przygotowaniu kursu na dużą skalę i masz czas by spędzić w Kucharach pięć tygodni, od 24.06 do 29.07, możesz liczyć na specjalne warunki pobytu (całkowita składka z tytułu udziału w kursie 300 PLN). Zainteresowane osoby prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z Miśkiem, tel. +48 603 581 663.

Ważne

 • Nie zapomnij namiotu, karimaty i ciepłego śpiwora.
 • Latarka, kurtka przeciwdeszczowa i kalosze też mogą się przydać.
 • Poduszka medytacyjna i koc pomogą w osiągnięciu doskonałych rezultatów w medytacji.
 • Prosimy o nie przywożenie żadnych zwierząt.
Back To Top
×Close search
Search