skip to Main Content

Noclegi

Pole namiotowe

Tradycyjnie, śpimy we własnych namiotach. Na polu namiotowym znajdują się: domek z prysznicami z ciepłą wodą, umywalki, toalety, wrzątek z kuchni polowej.

Przyczepy kempingowe

Jeśli chcesz przyjechać własną przyczepą kempingową, zarejestruj się jak najszybciej (tylko do 10 lipca) i zaznacz odpowiednią opcję w formularzu. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Można będzie skorzystać z przyłącza prądu pod oświetlenie itp. (max. 200W, musisz posiadać własny przedłużacz ogrodowy) ale nie do zasilania urządzeń grzewczych, kuchenek czy czajników elektrycznych.

Składka za parking kampera  wynosi 20 PLN/dobę.

Nie oferujemy przyczep kempingowych do wynajęcia.

Hotele

W najbliższej okolicy funkcjonują dwa obiekty:

 • Hotel-Karczma OLEŃKA, tel. 797 848 222, 502 981 167
 • Kraszewo Czubaki agroturystyka, tel. 530 543 730

Dworek

Miejsca noclegowe, toalety oraz prysznice w dworku przeznaczamy tylko dla osób bezpośrednio zaangażowanych w organizację kursu i zaproszonych gości..

Posiłki

Na terenie ośrodka działać będzie kuchnia serwująca 3 posiłki dziennie w opcji mięsnej i wegetariańskiej.
Składka z tytułu udziału w kursie nie obejmuje wyżywienia. Prosimy wykupić składkę za posiłki osobno, zaznaczając odpowiednią opcję w formularzu rejestracji. Nie musisz przywozić żadnych naczyń czy sztućców.

Dostępna będzie również kafeteria serwująca kawę, napoje, ciasta i gotowe przekąski na zimno.

Na polu namiotowym dostępny będzie wrzątek z kuchni polowej.

Rodziny z dziećmi

W tym roku nie będzie zorganizowanej opieki nad dziećmi. Rodzice sami muszą dopilnowywać swych dzieci.

Dostępny będzie plac zabaw z podstawowym wyposażeniem: piaskownica, huśtawka, boisko do gry w piłkę oraz namiot 5×10 metrów do ochrony przed deszczem.
Uprzejmie prosimy rodziców o pamiętanie, że namiot wykładowy nie jest miejscem przeznaczonym do zabaw dzieci.

Niepełnoletni (poniżej 18 roku życia) mogą wziąć udział w kursie tylko pod opieką swoich stale obecnych rodziców. Przypominamy, że dzieci bez opieki dorosłego  nie mogą przebywać na terenie ośrodka. Rodzice lub opiekunowie sprawują pełną odpowiedzialność za niepełnoletniego.

Tłumaczenia

Wykłady podróżujących nauczycieli prowadzone będą w jęz. polskim, tłumaczenia symultaniczne będą prowadzone na bieżąco poprzez radio, na język angielski i inne języki wg potrzeb i możliwości.

Dla osób nie posiadających własnego radyjka – będzie można je wypożyczyć na miejscu.

Parking

Do dyspozycji będą miejsca na parkingu. Parking jest jedynym miejscem gdzie dozwolone jest pozostawienie pojazdów. Ze względu na bezpieczeństwo oraz ochronę przyrody jak zwykle obowiązuje zakaz wjazdu samochodów i motocykli na teren parku. Prosimy również nie pozostawiać pojazdów wzdłuż drogi lub jednym kołem na łące sąsiada.

DZIENNA SKŁADKA ZA PARKING
5 PLN – samochód osobowy
20 PLN – autobus

Transport z Drobina

Najbliższe miasto do którego można dojechać PKS-em to Drobin, ok. 4 km od Kuchar. Podczas kursu, od 21 do 24 lipca, pomiędzy przystankiem PKS w centrum Drobina, a Kucharami będzie kursował nasz bus dowożący uczestników. Bus będzie kursował na żądanie, maksymalnie raz na godzinę, w godzinach 10:00 – 20:00. Proszę dzwonić na nr +48 883 950 108. Składka z tytułu transportu w  jedną stronę to 5 PLN.

Grupa serwisowa

Podczas kursu, wszystko, począwszy od przygotowania jedzenia, do wystroju Gompy wydarza się dzięki wspólnej pracy grupy serwisowej oraz dziesiątkom pomocników z Job Center. Możesz pomóc w organizacji kursu na jeden z dwóch sposobów:

1 – Job center

Jeśli dysponujesz nadmiarem, chcesz popracować godzinę lub dłużej i współtworzyć kurs, zapraszamy do Job Center znajdującego się w namiocie jadalni.

2 – Grupa serwisowa

Dotyczy osób, które chcą w pełnym wymiarze czasu pomóc w bezpośredniej organizacji kursu. Zainteresowane osoby prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z Miśkiem, tel. +48 603 581 663.

Wymagany jest pobyt w Kucharach od 2 dni przed i pozostanie 2 dni po kursie czyli od 19 do 26 lipca 2022 (koniecznie z własnym namiotem). Wasza obecność 2 dni przed i 2 dni po kursie jest kluczowa dla sprawnego przebiegu  organizacji i sprzątania.
Dlatego też warunkiem skorzystania ze zniżek jest obecność na pierwszym zebraniu serwisu we wtorek, 19 lipca 2022 o godz. 12:00 i udział w pracach do wieczora 26 lipca.

Osobom pracującym w grupie serwisowej na w/w warunkach oferujemy:

 • obniżoną składkę za udział w kursie
 • wyżywienie
 • udział w tych wykładach i sesjach medytacyjnych, które nie będą kolidowały z pracą.

Ważne

 • Nie zapomnij namiotu, karimaty i ciepłego śpiwora.
 • Latarka, kurtka przeciwdeszczowa i kalosze też mogą się przydać.
 • Poduszka medytacyjna i koc pomogą w osiągnięciu doskonałych rezultatów w medytacji.
 • Pamiętajcie, że w tym roku nie zapewniamy opieki nad dziećmi, nie będzie też całej przedszkolnej infrastruktury.
 • Prosimy o nie przywożenie żadnych zwierząt.
 • Na terenie ośrodka obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu oraz przebywania w stanie nietrzeźwym.
Back To Top
×Close search
Search