skip to Main Content

Noclegi

Pole namiotowe

Tradycyjnie, śpimy we własnych namiotach. Na polu namiotowym znajdują się: prysznice z ciepłą wodą, umywalki, toalety, wrzątek z kuchni polowej.

Przyczepy kempingowe

Jeśli chcesz przyjechać własną przyczepą kempingową, zarejestruj się jak najszybciej (tylko do 30 czerwca 2019) i zaznacz odpowiednią opcję w formularzu. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Można będzie skorzystać z przyłącza prądu pod oświetlenie itp. (max. 200 W, musisz posiadać własny przedłużacz ogrodowy) ale nie do zasilania urządzeń grzewczych, kuchenek czy czajników elektrycznych. Na polu kempingowym udostępnimy namiot z możliwością podłączenia czajnika elektrycznego.

Składka za parking kampera wynosi 15 PLN/dobę.

Nie oferujemy przyczep kempingowych do wynajęcia.

Hotele

W najbliższej okolicy funkcjonują dwa obiekty:

  • Hotel-Karczma OLEŃKA, tel. 797 848 222, 501 602 900
  • Zajazd Piast, tel: 24 276 6334 (Mańkowo, gm. Zawidz)

Dworek

Miejsca noclegowe, toalety oraz prysznice w dworku przeznaczamy tylko dla osób bezpośrednio zaangażowanych w organizację kursu i gości.

Posiłki

Na terenie ośrodka działać będzie kuchnia serwująca 3 posiłki dziennie w opcji mięsnej i wegetariańskiej. Składka z tytułu udziału w kursie obejmuje wyżywienie. Nie musisz przywozić żadnych naczyń czy sztućców.

Dostępna będzie również kafeteria.

Na polu namiotowym dostępny będzie wrzątek z kuchni polowej.

Rodziny z dziećmi

W tym roku nie będzie zorganizowanej opieki nad dziećmi. Rodzice sami muszą dopilnowywać swych dzieci.

W miejscu przedszkola dostępny będzie plac zabaw z podstawowym wyposażeniem: dwie piaskownice, huśtawka, boisko do gry w piłkę oraz małe namioty do ochrony przed deszczem. Uprzejmie prosimy rodziców o pamiętanie, że namiot wykładowy nie jest miejscem przeznaczonym do zabaw dzieci.

Dodatkowo, w namiocie jadalni wydzielona będzie przestrzeń dla niemowląt i najmłodszych dzieci (0-4 lat)

Niepełnoletni (poniżej 18 roku życia) mogą wziąć udział w nadchodzącym kursie letnim tylko pod opieką swoich stale obecnych rodziców. Przypominamy, że dzieci bez opieki dorosłego nie mogą przebywać na terenie ośrodka. Rodzice lub opiekunowie sprawują pełną odpowiedzialność za niepełnoletniego i potwierdzają to na piśmie.

Tłumaczenia

Wykłady podróżujących nauczycieli prowadzone będą w jęz. polskim oraz angielskim, w zależności od możliwości i potrzeb.

Może być tak, że polskie tłumaczenie dostępne będzie jedynie przez radio FM, dlatego lepiej zaopatrzyć się we własne radyjko ze słuchaawkami.

Parking

Do dyspozycji będą miejsca na parkingu strzeżonym. Parking jest jedynym miejscem gdzie dozwolone jest pozostawienie pojazdów. Ze względu na bezpieczeństwo oraz ochronę przyrody jak zwykle obowiązuje zakaz wjazdu samochodów i motocykli na teren parku. Prosimy również nie pozostawiać pojazdów wzdłuż drogi lub jednym kołem na łące sąsiada.

Dzienna składka za parking

5 PLN – samochód osobowy
20 PLN – autobus

Transport z Drobina

Najbliższe miasto do którego można dojechać PKS-em to Drobin, ok. 4 km od Kuchar. Podczas kursu, od 15 do 18 sierpnia, pomiędzy przystankiem PKS w centrum Drobina a Kucharami będzie kursował nasz bus dowożący uczestników. Bus będzie kursował na żądanie, w godzinach 9:00 – 20:00. Proszę dzwonić na nr ‭+48 883 950 108.

Składka z tytułu transportu w jedną stronę to 4 PLN

Grupa serwisowa

Podczas kursu, wszystko, począwszy od przygotowania jedzenia, do wystroju Gompy wydarza się dzięki wspólnej pracy grupy serwisowej oraz dziesiątkom pomocników z Job Center. Możesz pomóc w organizacji kursu na jeden z czterech sposobów:

1 – Job center

Jeśli dysponujesz nadmiarem, chcesz popracować godzinę lub dłużej i współtworzyc kurs, zapraszamy do Job Center znajdującego się w namiocie jadalni.

2 – Weekendy robocze

Zapraszamy do wspólnej pracy podczas przedkursowych weekendów. Potrzebni są zarówno mężczyźni jak i kobiety. Prace rozpoczynamy w każdą sobotę, wspólną medytacją o 8:00 rano. Chcesz pomóc w tworzeniu kursu? Zadzwoń do Piotrka +48 600 464 626 i przyjedź w jeden poniższych weekendów a najlepiej już w piątek wieczorem:

27-28 lipca
10-11 sierpnia

Zapewniamy darmowe wyżywienie wszystkim pracującym oraz składkę z tytułu pobytu na najniższym poziomie (Jogini z Żelaza 10 PLN/dzień, pozostali 20 PLN /dzień).

Przypominamy, że podczas weekendów roboczych cała energia skoncentrowana jest na przygotowaniach do kursu. Jeśli chcecie odpocząć lub pomedytować, lepiej jest wybrać inny ośrodek. Przypominamy również, że w weekendy jesteśmy w stanie przyjąć tylko jedną rodzinę z dziećmi – dlatego też jeśli planujecie przyjechać z dzieckiem prosimy o wcześniejszy kontakt z Miśkiem (kom. 603 581 663‬).

UWAGA
W weekendy 20-21 lipca oraz 3-4 sierpnia nie planujemy żadnych wydarzeń w ośrodku z powodu kursów z Lamą Ole i J.Ś. XVII Karmapą Taje Dordże.

3 – Grupa serwisowa

Dotyczy osób, które chcą w pełnym wymiarze czasu pomóc w bezpośredniej organizacji kursu. Rejestracji do serwisu dokonują tylko szefowie poszczególnych teamów. Aby zgłosić się do grupy serwisowej, należy bezpośrednio skontaktować się osobiście z szefem jednego z teamów do 30 czerwca lub napisać email na adres kurs@kuchary.pl.

Wymagany jest pobyt w Kucharach od 2 dni przed i pozostanie 2 dni po kursie czyli od 13 do 20 sierpnia 2019 (koniecznie z własnym namiotem). Wasza obecność 2 dni przed i 2 dni po kursie jest kluczowa dla sprawnego przebiegu organizacji i sprzątania. Dlatego też warunkiem skorzystania ze zniżek jest obecność na pierwszym zebraniu serwisu we wtorek, 13 sierpnia 2019 o godz. 8:00 i udział w pracach przynajmniej do wieczora 20 sierpnia. Możliwa jest zamiana tych dodatkowych 4 dni na udział w weekendach roboczych w czerwcu. O szczegółach porozmawiaj z szefem swojego teamu. Osobom pracującym w grupie serwisowej na w/w warunkach oferujemy:

  • obniżoną składkę za udział w kursie,
  • udział w tych wykładach i sesjach medytacyjnych, które nie będą kolidowały z pracą.

4 – Oferta specjalna

Jeśli chcesz, oprócz pracy w grupie serwisowej, pomóc w przygotowaniu kursu na dużą skalę i masz czas by spędzić w Kucharach pięć tygodni, od 21.07 do 24.08, możesz liczyć na specjalne warunki pobytu (całkowita składka z tytułu udziału w kursie 300 PLN). Zainteresowane osoby prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny z Miśkiem, tel. +48 603 581 663.

Ważne

  • Nie zapomnij namiotu, karimaty i ciepłego śpiwora.
  • Latarka, kurtka przeciwdeszczowa i kalosze też mogą się przydać.
  • Poduszka medytacyjna i koc pomogą w osiągnięciu doskonałych rezultatów w medytacji.
  • Pamiętajcie, że w tym roku nie zapewniamy opieki nad dziećmi, nie będzie też całej przedszkolnej infrastruktury
  • Prosimy o nie przywożenie żadnych zwierząt.
  • Na terenie ośrodka obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu oraz przebywania w stanie nietrzeźwym
Back To Top
×Close search
Search